Hlavní obsah
Zdeněk Hřib na jednání zastupitelstva hlavního města Prahy 6. června 2019. Foto: Jan Handrejch, Právo

Stanice Pražského povstání holt není přestupní, v úterý bude líp, vzkazuje Pražanům primátor

Řada Pražanů v pondělí ráno zůstala uvězněna na metru C, kde dochází k opravám, a ve stanici Pražského povstání dokonce čekali na výstup až 20 minut. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) jim vzkazuje, že stanice Pražského povstání holt není přestupní, a zároveň slibuje, že v dalších dnech už bude doprava lepší.

Zdeněk Hřib na jednání zastupitelstva hlavního města Prahy 6. června 2019. Foto: Jan Handrejch, Právo
Stanice Pražského povstání holt není přestupní, v úterý bude líp, vzkazuje Pražanům primátor

„První pracovní den výluky je vždy náročný, další dny už budou lepší. Kapacita stanice Pražského povstání holt není koncipována jako přestupní, takže výstupy z metra nezvládaly nápor cestujících,” reaguje na pondělní kolaps dopravy v metru C primátor Zdeněk Hřib.

Lidé v první všední den výluky zcela zaplnili stanici Pražského povstání tak, že načas musel být omezen provoz metra.

Foto: Šárka Mrázová, ČTK

V pondělí kolem 9. hodiny ráno v období špičky došlo ke komplikacím ve stanici metra C - Pražského povstání. Na lince...

Zveřejnil(a) Zdeněk Hřib - primátor Prahy dne Pondělí 1. července 2019

Metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov nejede kvůli výměně pražců od soboty a mimo provoz bude do soboty 6. července. Místo metra jezdí autobusy XC.

Důsledkem výluky tak došlo doslova ke kolapsu, kdy cestující na výstup z metra na Pražského povstání čekali až 20 minut a krátce muselo dojít i k uzavření stanice. Někteří z nich si stěžovali na nedostatečnou informovanost o výluce. Výhrady mají i k tomu, že stanice není bezbariérová a vozíčkáři či rodiče s kočárky tak neměli vůbec možnost se ze stanice dostat.

Podle primátora Hřiba ale nedošlo ke kolapsu dopravy, ale pouze ke komplikacím, které se na místě snažil řešit i náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků