Hlavní obsah
Lidé v první všední den výluky zcela zaplnili stanici Pražského povstání tak, že načas musel být omezen provoz metra. Foto: Šárka Mrázová, ČTK

Na výstup z metra čekali 20 minut. Lidé první den výluky ucpali stanici Pražského povstání

Lidé v první všední den výluky části pražského metra linky C zcela zaplnili stanici Pražského povstání tak, že načas musel být omezen provoz metra a vstup do stanice byl uzavřen.

Lidé v první všední den výluky zcela zaplnili stanici Pražského povstání tak, že načas musel být omezen provoz metra. Foto: Šárka Mrázová, ČTK
Na výstup z metra čekali 20 minut. Lidé první den výluky ucpali stanici Pražského povstání

Náporu lidí, kteří se přesouvali z metra na náhradní autobusy, přestala stačit kapacita stanice kolem 9. hodiny, dopravní podnik proto přibrzdil metro a uzavřel vstup do stanice do doby, než ji opustí všichni lidé, které metro přivezlo.

Na výstup ze stanice cestující čekali až 20 minut. Kolem 9:30 hodin se situace začala stabilizovat, řekl pracovník dispečinku dopravního podniku.

První den prázdnin v pražském metru si asi někdo myslí, že mají všichni dovolenou. Místo půlhodinové cesty jedu už hodinu, hruza.

Posted by Veronika Knápková on Monday, July 1, 2019

Metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov nejede kvůli výměně pražců od soboty a mimo provoz bude do soboty 6. července. Místo metra jezdí autobusy XC.

„Na Pražského povstání je tolik lidí, že metro nemohlo hned dojet do stanice, nebylo by to bezpečné pro cestující ve stanici, metro se tedy muselo na chvíli přibrzdit, aby lidé stanici opustili a metro mohlo zajet do stanice,” popsal pondělní situaci ve stanici po 9. hodině dispečer.

Pražská integrovaná doprava na Twitteru uvedla, že čekání na výstup ze stanice bylo až 20 minut. Vlivem pomalejšího výstupu se zdržovaly soupravy i v opačném směru, a na lince C tak byl nepravidelný provoz.

Podle dispečera problém způsobilo mimo jiné to, že lidé si zatím nezvolili alternativní trasy a stanice Pražského povstání je příliš úzká. „Nahradit metro v plné kapacitě se bohužel nedá,” uvedl dispečer. Posílit náhradní autobusovou dopravu podle něj již ale nelze, autobusy jezdí v minutových intervalech, což je podle něj „na hraně kapacity”. Informátoři ve stanici podle něj proto cestující směrují i na tramvaje.

Pražce v metru dopravní podnik postupně vyměňuje od předloňského roku. Podle dřívějších informací by z tohoto důvodu měla být letos na podzim další výluka v úseku Pražského povstání – Vyšehrad.

Mezi Pražským povstáním a Kačerovem bylo podle informací podniku 8600 dřevěných pražců, letos o Velikonocích jich dělníci vyměnili 506, nyní přijde na řadu 500 dalších. Původně mělo být metro mimo provoz do neděle 7. července, kvůli koncertu Eda Sheerana ale dopravní podnik výluku o den zkrátil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků