Hlavní obsah
Stanislav Huml. Foto: Petr Horník, Právo

Stando, odtáhli ti auto, bavili se mezi sebou poslanci

Jakkoli vyhrocená se zdála být situace poté, co se rozkřiklo, že si politici ušili novelu, která by zabránila policistům v odtahování jejich aut, čtvrteční jednání nad touto normou se neslo ve veselém duchu.

Stanislav Huml. Foto: Petr Horník, Právo
Stando, odtáhli ti auto, bavili se mezi sebou poslanci

Dříve než veřejnost zaznamenala nedávno předložený pozměňovací návrh, jenž měl zamezit odtahování aut „osob požívajících výsad a imunit“, ležel ve Sněmovně podobný návrh Stanislava Humla, kterému už jednou auto před budovou dolní komory parlamentu odtáhli.

A právě Huml dorazil ve čtvrtek jako host na jednání hospodářského výboru, který měl o novele zákona o provozu na pozemních komunikacích jednat. Ke slovu se však téměř nedostal. Místo toho si vysloužil úšklebky svých kolegů. To když předseda výboru Ivan Pilný (ANO) jednání o tomto bodu přerušil ještě dřív, než vůbec začalo, a Humlovi jen poděkoval, že se dostavil.

„A mezitím ti zase odtáhli auto,“ prohodil nahlas jeden z poslanců, a vzbudil tak hlasitý smích svých kolegů včetně Humla.

Příliš mnoho pozměňováků

Proč ale výbor novelu neprojednával? Podle Pilného mu od posledního jednání začalo chodit tolik pozměňovacích návrhů k témuž, že je podle něj lepší odsunout tento bod na později. Poslanci mu dali za pravdu.

Ještě předtím ale stačili na žádost Františka Laudáta (TOP 09) revokovat usnesení z minulého jednání, v němž poslanci souhlasili s původním pozměňovacím návrhem o odtahu vozů zákonodárců. Ten totiž sice předložil Laudát, ale nejednalo se o jeho návrh, nýbrž o návrh sněmovních legislativců, kteří prý Laudáta požádali, aby návrh předložil.

V rozhovoru pro Novinky už dříve řekl, že kdyby se tou dobou na jeho místě nacházel jiný z poslanců, předložil by zákon on, nikoli Laudát. Tomu pak prý dokonce kvůli tomuto návrhu „šlo i o fyzické zdraví“, proto se rozhodl pozměňovací návrh stáhnout, aby už s ním nebyl spojován.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků