Hlavní obsah
David Rath u soudu Foto: Jan Handrejch, Právo

Soud nedovolil propustit Ratha z vazby na kauci

Středočeský krajský soud v úterý nepřipustil možnost, aby byl obviněný poslanec David Rath propuštěn z vazby na jakoukoliv kauci. Právu to řekla mluvčí soudu Zuzana Steinerová. O samotném propuštění Ratha z vazby soud nerozhodoval.

David Rath u soudu Foto: Jan Handrejch, Právo
Soud nedovolil propustit Ratha z vazby na kauci

Okresní soud pro Prahu-východ stanovil před časem výši kauce na 14 miliónů korun. Proti možnosti, aby byl poslanec propuštěn na kauci, si podal stížnost dozorující státní zástupce. Rathovi advokáti se pozastavili nad výší kauce a podali proti ní stížnost.

Krajský soud dal svým verdiktem za pravdu státnímu zástupci a odmítl možnost, že by se poslanec mohl dostat na svobodu výměnou za složení kauce.

Okresní soud bude muset o případném propuštění Ratha z vazby rozhodnout znovu. Možnost propuštění na kauci však již nebude připadat v úvahu. Soud tak může propuštění úplně odmítnout, nebo Ratha propustit bez požadavku na kauci. To je ale vzhledem k tomu, že požadoval  jako záruku 14 miliónů, málo pravděpodobné.

Kriminalisté Ratha v polovině května obvinili z přijetí sedmimiliónového úplatku za zmanipulování zakázky na opravu buštěhradského zámku. Minulý týden jej Sněmovna vydala ke stíhání kvůli machinacím se zakázkami ve středočeských nemocnicích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků