Hlavní obsah
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka Foto: Petr Horník, Právo

Sobotka si telefonoval s Rompuyem, řešili šéfa Evropské komise

Premiér Bohuslav Sobotka si ve čtvrtek dopoledne telefonoval s předsedou Evropské rady Hermanem Van Rompuyem. Bavili se především o obsazení postu předsedy Evropské komise. Sobotka Rompuyovi řekl, že je Česká republika připravena na tento post podpořit Jean-Claude Junckera.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka Foto: Petr Horník, Právo
Sobotka si telefonoval s Rompuyem, řešili šéfa Evropské komise

Podle informací Novinek si Sobotka telefonoval s Rompuyem asi dvacet minut. „Premiér Sobotka sdělil předsedovi Evropské rady, že vedle diskuse o personálním obsazení jsou pro Českou republiku důležité především priority, které si příští Evropská komise vytyčí,“ potvrdil Novinkám mluvčí vlády Martin Ayrer a jmenoval mimo jiné stabilizaci evropské ekonomiky a podporu hospodářského růstu.

„Česká vláda respektuje výsledky květnových voleb do Evropského parlamentu, a je proto připravena v zásadě podpořit kandidáta vítězné frakce EPP Jean-Claude Junckera s tím, že premiér Sobotka s ním bude chtít ještě osobně diskutovat priority pro novou evropskou komisi,“ uvedl mluvčí.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Jednání o obsazení postu šéfa Evropské komise má vést tzv. unijní prezident Herman Van Rompuy

Foto: Francois Lenoir , Reuters

Sobotka podle něj ujistil Rompuye, že česká vláda podporuje rychlý průběh procesu výběru šéfa komise. Shody by mohli představitelé států dosáhnout už v příštím týdnu na jednání v Bruselu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků