Hlavní obsah
Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka Foto: Jan Handrejch, Právo

Sobotka: Kauza kolem Mynářovy vily poškozuje úřad prezidenta

Premiér Bohuslav Sobotka se podobně jako vicepremiér Andrej Babiš domnívá, že aktuální kauza kolem koupě vily v pražských Strašnicích prezidentským kancléřem Vratislavem Mynářem poškozuje úřad prezidenta. Mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček uvedl, že se prezident k věci vyjádří „v pravý čas”.

Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka Foto: Jan Handrejch, Právo
Sobotka: Kauza kolem Mynářovy vily poškozuje úřad prezidenta

„Jsem přesvědčen o tom, že tu věc může vyřešit pouze pan prezident, kauza podle mého názoru poškozuje úřad prezidenta republiky,“ řekl ve středu po jednání vlády premiér.

Týž den se ve stejném duchu vyjádřil i vicepremiér Andrej Babiš. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Vila v pražských Strašnicích, kterou koupil za 5,5 miliónu korun Vratislav Mynář.

Foto: Milan Malíček, Právo

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ve středu ČTK řekl, že Zeman se k záležitosti vyjádří „v pravý čas”. Jeho vyjádření se podle něj dá očekávat v brzké době, nikoli „v horizontu týdnů”.

Kancléř Vratislav Mynář koupil koncem loňského roku vilu, jejíž cena byla údajně podhodnocená. Například v posudku z roku 2004, který mají Novinky k dispozici, ohodnotili znalci stavbu na téměř devět miliónů korun. [celá zpráva]

Mynář trvá na tom, že cena odpovídá stavu objektu, který je podle něj dezolátní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků