Hlavní obsah
Schůze Sněmovny (ilustrační foto) Foto: Petr Horník, Právo

Sněmovna projedná daňový balíček na mimořádné schůzi

Koalice ANO a ČSSD spolu s poslanci KSČM navrhla v pátek svolání mimořádné schůze ke schvalování vládního daňového balíčku a navýšení rodičovské. Schůze by měla proběhnout 25. října. Schvalovat daňový balíček mohla Sněmovna již v pátek, ale opozice na jednání vznesla několik desítek návrhů na změnu pořadu schůze. Poslanci se tak k hlasování nedostali.

Schůze Sněmovny (ilustrační foto) Foto: Petr Horník, Právo
Sněmovna projedná daňový balíček na mimořádné schůzi

Mimořádnou schůzi svolal místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip (KSČM), který zastupuje nepřítomného předsedu dolní komory Radka Vondráčka (ANO).

Na schůzi by se měly schvalovat daňové změny, zejména zvýšení spotřební daně z lihu a tabákových výrobků, s nimiž kalkuluje návrh rozpočtu na příští rok, a rovněž navýšení rodičovské z 220 000 na 300 000 korun. Opozice přitom nabízela, aby byl tento návrh předřazen daňovým změnám, neboť jde o návrh s širokou podporou.

Podle informací ČTK by schůze mohla pokračovat i v listopadu vždy ve středu a v pátek, dokud by nebyly oba materiály projednány.

Opoziční poslanci v pátek přišli s mnoha návrhy na přednostní zařazení mnoha bodů. Poukazovali především na to, že hlasovací koalice ANO, ČSSD a KSČM odmítá projednávat opoziční návrhy, které ve Sněmovně leží mnoho měsíců, aniž by se na ně dostalo.

Poslanci následně začali představovat jednotlivé návrhy, které by podle nich měly být projednány. Na přetřes přišla i stále nedokončená debata předcházející schvalování výročních zpráv České televize.

Té ve čtvrtek věnovala Sněmovna několik hodin. Opozice v pátek avizovala, že pokud nezíská podporu pro některý z dalších termínů, bude rovněž iniciovat svolání mimořádné schůze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků