Hlavní obsah
Foto: Milan Malíček, Právo

Senát odložil rozhodnutí o Lisabonské smlouvě

Senátoři se ve středu rozhodli vrátit Lisabonskou smlouvu k projednávání zpět do výborů. K hlasování o ratifikaci tak dojde na některé z dalších schůzí horní komory. V úterý přerušili jednání o schválení smlouvy i poslanci, ti se ke smlouvě vrátí v únoru.

Foto: Milan Malíček, Právo
Senát odložil rozhodnutí o Lisabonské smlouvě

Rozhodnutí horní komory bylo s ohledem na úterní jednání Sněmovny předvídatelné. Ke schválení smlouvy je potřeba ústavní většina, kterou zastánci smlouvy z řad sociálních demokratů, lidovců a senátorů z Klubu otevřené demokracie bez občanských demokratů v horní komoře nemají.

Zákonodárci se proto usnesli, že smlouvu vrátí k projednání do výborů. O ratifikaci smlouvy by mohli hlasovat na některé z dalších schůzí. Pro tento návrh zvedlo ruku 73 senátorů, nikdo nebyl proti.

Ještě před hlasováním se pokoušeli zastánci smlouvy své kolegy přesvědčit, že ratifikaci smlouvy nic nebrání, nicméně vzhledem k tomu, že hlasování není možné opakovat, souhlasili s návratem materiálu do výborů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků