Hlavní obsah
Předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) Foto: Lukáš Táborský, Právo

Senát bude rozhodovat o návrhu změny Ústavy za týden

Schůze Senátu k ústavní novele o rozpuštění Sněmovny bude v pátek 11. září. Rozhodl o tom ve čtvrtek senátní organizační výbor na návrh svého předsedy Přemysla Sobotky (ODS).

Předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) Foto: Lukáš Táborský, Právo
Senát bude rozhodovat o návrhu změny Ústavy za týden

Senátoři předpokládají, že do té doby Sněmovna schválí novelu, jejíž návrh jí horní komora předložila před třemi lety. Poslanci by se měli sejít v úterý.

"Vzhledem k mimořádné situaci, která nastala, což je ústavní krize, tak organizační výbor na můj návrh rozhodl, že schůze bude v pátek 11. září od 09:00, abychom dostali ze Sněmovny případně ten návrh na obecnou změnu ústavy. Ten návrh je na naší bázi senátního návrhu, takže předpokládám, že senátoři se s tím vyrovnají poměrně rychle," řekl Sobotka.  

Sněmovna by novelu ústavy mohla začít projednávat už příští úterý, a kvůli zapracování dohodnutých změn a dodržení zákonné lhůty 48 hodin před dalším schvalováním by o přijetí senátní předlohy rozhodovala ve čtvrtek. Tento postup ve středu navrhla expertní skupina parlamentních stran.  

Schválení návrhu by mělo otevřít cestu k předčasným volbám, které na stížnost nezařazeného poslance Miloše Melčáka Ústavní soud odložil. Podle předběžných analýz ustanovené expertní komise by se volby mohly konat v termínu 6. a 7. listopadu.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků