Hlavní obsah
Ministr financí Miroslav Kalousek Foto: Jan Handrejch, Právo

Sazku prověří kontrola ministerstva financí

Ministerstvo financí poslalo do loterijní společnosti Sazka kontrolu. Kontrola má zjistit, zda firma plní všechny podmínky, na jejichž základě jí byla udělena loterijní licence. Sazka je od ledna v insolvenčním řízení a tento týden přiznala , že nemá peníze na vyplacení velkých výher ve Sportce.

Ministr financí Miroslav Kalousek Foto: Jan Handrejch, Právo
Sazku prověří kontrola ministerstva financí

Finanční úřad zjistí podle jeho mluvčího Ondřeje Jakoba v Sazce stav věci a následně MF rozhodne o dalším postupu. "Odebrání licence předpokládá řízení, které má své lhůty. Rozhodně to není tak, že ji druhý den můžeme odebrat. Určitě není zájmem regulátora firmu zničit. Jeho zájmem je ochrana spotřebitele," řekl serveru idnes.cz ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Sazka přiznala na počátku týdne, že nemá peníze na vyplacení velkých výher ve Sportce a požádala předběžného insolvenčního správce Josefa Cupku o dočasné pozastavení provozování loterií. Cupka s tím nesouhlasí a soudí, že Sazka by měla sama na sebe podat dlužnický insolvenční návrh.

Sazka čelí dvěma návrhům na insolvenční řízení. Jeden podala KKCG podnikatele Karla Komárka, druhý podnikatel Radovan Vítek, který tvrdí, že je největším věřitelem Sazky. Oba navrhovatelé se zároveň o Sazku ucházejí. Třetím zájemcem jsou Penta a E-Invest.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků