Hlavní obsah
 

Prymula bude vládním zmocněncem. Kabinet rozhodl jednomyslně

Epidemiolog Roman Prymula bude novým vládním zmocněncem pro vědu a výzkum ve zdravotnictví, oznámil v pondělí po jednání vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) s tím, že kabinet rozhodl jednomyslně. Prymula na konci května skončí ve funkci náměstka ministra zdravotnictví, nové křeslo mu nabídl premiér Andrej Babiš (ANO).

 
Prymula bude vládním zmocněncem. Kabinet rozhodl jednomyslně

„Beru to jako fakt, budeme spolupracovat. Oblast vědy a výzkumu je nadále důležitá. Role svůj smysl má,” uvedl Vojtěch na pondělní tiskové konferenci.

Nově vytvořené místo pro Prymulu budí kritiku, že jde o „trafiku”, premiér Andrej Babiš (ANO) to už dříve odmítl.

Důvody odchodu z ministerstva Prymula nespecifikoval. V médiích ale mimo jiné prohlásil, že ministerstvo zavedlo povinné bezpečnostní prověrky pro náměstky kvůli obavám z jeho popularity. To ministr Vojtěch odmítl s tím, že bezpečnostní prověrku po všech svých náměstcích požaduje od loňského dubna. Jen Prymula ji zatím nezískal.

Vojtěch také dříve uvedl, že si Prymulu nedokáže dále představit jako svého náměstka. Podle něj s ním dostatečně nekomunikuje.

Epidemiolog Prymula stál po vypuknutí epidemie v Česku po nějaký čas v čele Ústředního krizového štábu. Od konce března stojí v čele Centrálního řídícího týmu Covid-19, který má na starosti projekt chytré karantény, kapacitu nemocnic a laboratoří či testování nakažených.

Roman Prymula a Adam Vojtěch

Foto: Jan Handrejch, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků