Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Prázdninový jízdní řád prodlouží intervaly a vypustí některé linky

Od soboty bude pražská městská hromadná doprava jezdit podle prázdninových jízdních řádů. Některé spoje nepojedou a u řady linek se prodlouží intervaly. Do provozu zasáhnou rovněž rekonstrukce tramvajových tratí. V pondělí o tom informoval Filip Drápal ze společnosti Ropid.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Prázdninový jízdní řád prodlouží intervaly a vypustí některé linky

"Letošní omezení budou podobná jako v loňském roce. K omezení dochází především v období přepravních špiček v pracovních dnech, kdy je s ohledem na vysoké procento školou povinných cestujících patrný největší pokles poptávky," uvedl Drápal.

V pracovní dny se intervaly metra prodlouží o jednu až dvě minuty. Počátkem července ovlivní provoz linky metra C výluka v úseku Budějovická–Roztyly.

Dopravní podnik (DPP) plánuje výměnu výhybky. Práce mají trvat od 2. do 10. července, v daném úseku bude jezdit náhradní autobusová doprava.

Některé tramvajové linky nepojedou

Mimo provoz budou o prázdninách tramvajové linky 4, 6 a 13 a linka 16 pojede jen v trase Lehovec–Kotlářka. Na páteřních linkách 3, 9, 17 a 22 se ve špičce pracovních dnů prodlouží interval ze čtyř na pět minut, dopoledne z pěti na šest minut. "U ostatních linek se prodlouží interval ve špičkách z osmi na 10 minut a dopoledne z 10 na 12 minut," uvedl mluvčí.

Praha bude v letních měsících plná uzavírek a dopravních omezení

Video: Aneta Lednová, Novinky

DPP rovněž bude opravovat tramvajové tratě, cestující tak čekají výluky. Práce budou pokračovat v úseku Pod Jezerkou–Spořilov. Oprava se dotkne náměstí I. P. Pavlova, stejně tak úseku Jugoslávská - náměstí Míru. V první polovině července bude DPP vyměňovat panely v křižovatce ulic Ječná a Sokolská a Ječná a Karlovo náměstí – 5. července bude zcela uzavřen provoz v Sokolské ulici. Oprava v Jugoslávské se uskuteční od 28. července do 11. srpna.

O letních prázdninách nepojedou školní autobusové linky a v provozu nebudou ani linky 305, 343, 451 a 465. Většina autobusových linek pojede ve špičkách pracovních dnů podle prázdninových intervalů. "U velké části spojů to znamená prodloužení ranních intervalů z šesti na 7,5 minuty a odpoledních intervalů ze 7,5 na 10 minut," sdělil Drápal.

Beze změn budou v létě jezdit pouze příměstské vlakové linky označené písmeny S, pouze jsou rušeny školní spoje.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků