Hlavní obsah

Prahu už chrání mobilní protipovodňové bariéry

V Praze během noci pokračovaly práce na výstavbě protipovodňových zábran. Vzhledem ke zprávám o situaci na horním toku Vltavy zaúkoloval pražský primátor Pavel Bém (ODS) hasiče, aby dokončili výstavbu protipovodňové ochrany hlavního města do čtvrtečních 06:00. Výjimkou je Smetanovo nábřeží, kde dalo vedení města přednost zachování tramvajové dopravy. Vedení pražského magistrátu tvrdí, že protipovodňová prevence je dostatečná.

Prahu už chrání mobilní protipovodňové bariéry

Přes noc ze středy na čtvrtek tak vznikla další hrazení na Bubenském nábřeží, u Čertovky, Lichtenštejnského paláce a Sovových mlýnů. Zabezpečily se i podchody v Braníku, u Matematicko-fyzikální fakulty a ve Varholíkově ulici v Holešovicích.

V pět hodin ráno Vltavou v Praze protékalo 1340 krychlových metrů za vteřinu, průtok Berounky činil 311 kubíků a Sázavy 520 kubíků za sekundu. Přehrada Orlík je schopna úměrně snížit odtok vody z nádrže. Vyhlášení třetího povodňového stupně, které by v Praze následovalo po dosažení průtoku 1500 metrů krychlových za vteřinu, se proto nepředpokládá.

Stav ohrožení zatím nehrozí

Nadále vodohospodáři předpokládají, že nebude nutné v metropoli na Vltavě vyhlásit třetí povodňový stupeň. Postupně se uklidňuje situace ve Zbraslavi, kde se měla ve středu uskutečnit evakuace části obyvatel. [celá zpráva]

Vývoj povodňové situace nepředpokládá ani zásahy do městské hromadné dopravy, která v Praze funguje bez omezení. Pražany tak do práce bez potíží rozvážeji i tři linky metra. Dopoledne nebylo aktuální ani přemístění zvířat z části pražské ZOO v Troji.

Výstavba protipovodňové ochrany na Smíchově u Železničního mostu a na Janáčkově nábřeží skončila již ve středu, takže by měl být celý Smíchov chráněn proti záplavám. Ve stejném termínu skončila i stavba protipovodňové ochrany na Masarykově nábřeží a hotova byla i ochrana Stromovky.

Středeční výstavba protipovodňových úseků v Praze
Hlávkův most - Negrelliho viadukt - ukončeno v 8.45 hod.
Negrelliho viadukt - Argentinská - ukončeno v 18.10 hod.
Liht hous - Libeňský most - ukončeno ve 20.20 hod.
Hergetova cihelna - ukončeno ve 21.15 hod.
Ulice Na Kampě - ukončeno ve 21.15 hod.
Výtoň - ukončeno ve 22.15 hod.
Bubenské nábřeží - dokončeno do čtvrtečních 6.00 hod.
Čertovka - Lichtensteinský palác a Lichtensteinský palác - Sovovy mlýny byly dokončeny v 0.50 hod., takže je chráněna celá Kampa.
Zdroj: www.praha-mesto.cz
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků