Hlavní obsah
Pavel Bém Foto: Petr Horník, Právo

Praha žaluje úředníky o milióny kvůli opencard. Chystá se i na Béma

Praha zažalovala dva bývalé úředníky magistrátu Ivana Seyčka a Jiřího Chytila kvůli vymáhání škody v kauze Opencard. České televizi to ve středu sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Po Seyčkovi, který pracoval jako ředitel odboru informatiky, chce Praha více než 18 miliónů korun, po bývalém šéfovi hodnoticí komise Chytilovi tři milióny korun.

Pavel Bém Foto: Petr Horník, Právo
Praha žaluje úředníky o milióny kvůli opencard. Chystá se i na Béma

Kromě bývalých úředníků radní souhlasili i s žalobou na bývalého primátora Pavla Béma (ODS).

„Pro podání této žaloby je nutné dopracovat podklady. Z těch bude zřejmá částka, kterou bude Praha vymáhat,” řekl televizi mluvčí. Právní kroky se mohou týkat i dalších členů tehdejší rady nebo předsedů výborů.

Seyček s Chytilem byli na magistrátu v době vzniku opencard. Oba už stanuli před soudem a v prosince 2014 je Vrchní soud v Praze pravomocně odsoudil za zvýhodnění firmy Haguess, která opencard dodávala. Nejpřísnější trest, 3,5 roku nepodmíněně, si vyslechl Seyček. Chytil dostal podmíněný trest 1,5 roku odnětí svobody.

Jiří Chytil

Foto: Petr Horník, Právo

Karta opencard, kterou si v uplynulých letech vyzvedl více než milión cestujících, stála Prahu zhruba 1,7 miliardy korun. Projekt, který byl schválen v Bémově éře, byl opakovaně kritizován za to, že je předražený.

Od loňského března začalo město opencard nahrazovat novou kartou lítačka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků