Hlavní obsah

Praha podá žalobu na vymáhání škody za Opencard i na exúředníky

23. 11. 2016, 22:12

Pražští radní souhlasili s žalobou na vymáhání škody v kauze Opencard i po dvou bývalých úřednících magistrátu Ivanu Seyčkovi a Jiřím Chytilovi. Potvrdil to mluvčí magistrátu Vít Hofman. Kromě bývalých úředníků radní v úterý souhlasili i s žalobou na bývalého primátora Pavla Béma (ODS) a další bývalé politiky. Karta Opencard stála Prahu zhruba 1,7 miliardy korun. Od letošního března ji začalo město nahrazovat novou kartou Lítačka.

Foto: Milan Malíček, Právo

Ilustrační foto

Článek

"Radní v úterý revokovali usnesení, ve kterém se původně nepřipojili k žalobě proti dvěma úředníkům. Nově se k tomu připojují," uvedl Hofman.

Seyček s Chytilem byli na magistrátu v době vzniku Opencard. Oba už stanuli před soudem a v prosince 2014 je Vrchní soud v Praze pravomocně odsoudil za zvýhodnění firmy Haguess, která Opencard dodávala. Nejpřísnější trest, 3,5 roku nepodmíněně, si vyslechl bývalý ředitel odboru informatiky Seyček. Šéf hodnotící komise Chytil odešel s podmíněným trestem 1,5 roku odnětí svobody.

Radní souhlasili i s žalobou na Béma, toto usnesení nadále platí. Bývalý primátor v úterý uvedl, že považuje záměr podat na něj žalobu za projev duševního onemocnění a ztráty soudnosti. Podle Béma neudělalo současné vedení pro Prahu nic a rozhodnutí je pouhý výkřik. [celá zpráva]

Kartu Opencard si v uplynulých letech vyzvedl více než milión cestujících. Projekt, který byl schválen v Bémově éře, byl opakovaně kritizován za to, že je předražený.

Reklama

Související témata:

Výběr článků