Hlavní obsah
Vizualizace stanice Pankrác na trase D Foto: Institut plánování a rozvoje (IPR Praha)

Praha ukázala, jak mají vypadat stanice metra D 

Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) představil ve spolupráci s dopravním podnikem a architekty nové vizualizace stanic na připravované trase metra D v úseku mezi stanicemi Pankrác a Depo Písnice.

Vizualizace stanice Pankrác na trase D Foto: Institut plánování a rozvoje (IPR Praha)
Praha ukázala, jak mají vypadat stanice metra D 

Návrhy představil náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) spolu s náměstkem pro územní rozvoj Petrem Hlaváčkem  (Spojené síly pro Prahu) a architekty.

Už dříve radnice oznámila, že na podobě stanic se budou podílet i výtvarní umělci. Stanice Pankrác a Olbrachtova by tak měly vyzdobit Jakub Nepraš a Vladimír Kokolia.

Scheinherr v rozsáhlé prezentaci uvedl, že výstupy z metra jsou v řadě případů navržené jako demontovatelné stavby. Za ideální stav by považoval, kdyby se v budoucnu začlenily do parterů budov, které by tam měly vzniknout.

Některé vstupy do metra pak nemají zastřešení, což IPR zdůvodňuje přehledností prostoru.

Prozatím  dopravní podnik vypsal zakázku na stavbu mezi Pankrácí, která se stane přestupní stanicí na linku D, a Olbrachtovou. Stavba by měla trvat 7,5 roku a vyjde na 10,8 miliardy korun.

Soupravy budou jezdit bez obsluhy, a jak Scheinherr prozradil, město již nyní s DPP zvažuje, že by podobně automatizovaná mohla být jako první ze stávajících linka C.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků