Hlavní obsah
Tak by mohla vypadat stanice metra D Nemocnice Krč (vizualizace) Foto: archív Metrostav

Praha podala žádost o stavební povolení na trasu D

Praha požádala o vydání stavebního povolení na trasu metra D. Ve čtvrtek to oznámil náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). Město zatím stále nemá sedm pozemků, které potřebuje k tomu, aby mohla stavba z Pankráce do Písnice začít. Další desítky pozemků musí vykoupit dopravní podnik pro budoucí vestibuly.

Tak by mohla vypadat stanice metra D Nemocnice Krč (vizualizace) Foto: archív Metrostav
Praha podala žádost o stavební povolení na trasu D

"Připravenost projektu je taková, že můžeme zažádat o stavební povolení. Intenzivně jednáme s vlastníky pozemků. Kdyby se nám nepodařilo vybudovat všechny vestibuly, metro by mělo začít být raženo, následně se dodělají a otevřou všechny stanice," řekl Dolínek.

Dodal, že stejným způsobem postupovala Praha při stavbě metra B na Černý Most, kdy byla stanice metra Kolbenova dokončena až po zahájení provozu trasy.

"K tomu, abychom zahájili stavbu, stačí nám vykoupit sedm pozemků, o kterých jednáme s vlastníky," řekl šéf DPP Martin Gillar. Tomu dozorčí rada podniku na středečním jednání dala za úkol začít s realizací stavby.

Proti původnímu záměru se neuskuteční architektonická soutěž na novou podobu stanic. Podle Dolínka by to oddálilo zahájení stavby.

Termín zprovoznění není jasný

Stavba první části metra D by měla být hotova do roku 2022, zda bude předpokládaný termín dodržen, ale není jasné. Projektanti náklady předběžně odhadují na zhruba 50 miliard korun. Praha chce na stavbu čerpat dotace z evropských fondů.

Související téma:

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Pro cestující se před rokem otevřely nové stanice metra A do Motola za zhruba 20 miliard korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků