Hlavní obsah
Ministr školství Josef Dobeš (VV) Foto: Petr Horník, Právo

Povinná maturita z matematiky bude už za dva roky, plánuje Dobeš

Strašák mnoha studentů v podobě povinné maturity z matematiky by se v průběhu dvou let mohl stát skutečností. Ministr školství Josef Dobeš (VV) by matematiku rád ustanovil jako třetí povinný předmět vedle češtiny a angličtiny.

Ministr školství Josef Dobeš (VV) Foto: Petr Horník, Právo
Povinná maturita z matematiky bude už za dva roky, plánuje Dobeš

O záměru, o němž se diskutuje řadu let, informovaly Hospodářské noviny.

Nynější podoba státních maturit je taková, že student si k povinné češtině může zvolit mezi cizím jazykem a právě matematikou.

Na nedostatečné znalosti matematiky u českých studentů upozornila i Národní ekonomická rada vlády (NERV), která navrhuje zaměřit se při vzdělávání prioritně právě na matematiku, finanční gramotnost a angličtinu.

O problematické hloubce znalostí středoškolské matematiky napověděla i loňská generální zkouška maturit, kdy testy z matematiky nezvládlo 48 procent studentů, kteří si ji vybrali.

O povinné maturitě z matematiky se široká veřejnost, odborníci i politici přou řadu let. Pro to, aby se tento předmět stal součástí státní maturity, se v roce 2008 zasazoval například i tehdejší ministr školství Ondřej Liška (SZ).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků