Hlavní obsah
Poslanec ODS Marek Benda (uprostřed) Foto: Petr Hloušek, Právo

Poslanec Benda psal rektorovi a chce novou zkoušku

Poslanec Marek Benda (ODS), který sám přiznal, že jeho rigorózní práce na právnické fakultě v Plzni byla příliš krátká, o svůj titul JUDr. přijde zřejmě mezi prvními. Nepřímo to v pátek potvrdil děkan fakulty Jiří Pospíšil.

Poslanec ODS Marek Benda (uprostřed) Foto: Petr Hloušek, Právo
Poslanec Benda psal rektorovi a chce novou zkoušku

„Poslal dopis panu rektorovi a ten je připraven mu titul odejmout a pak pan Benda může znovu požádat a ve chvíli, kdy bude mít fakulta obnovené možnosti udělovat doktoráty, může znovu složit rigorózní zkoušku a předložit rigorózní práci,“ uvedl pro Radiožurnál Pospíšil s tím, že dopis přišel asi před 14 dny nebo týdnem. „Ten dopis poslal, ten jsem viděl na rektorátu,“ dodal děkan.

Univerzita chce také odebrat titul Ph.D. šesti absolventům doktorandských studijních programů. Pospíšil nepřímo potvrdil, že mezi šesti adepty na odebrání titulu Ph.D. je někdejší proděkan Ivan Tomažič a bývalý pedagog Jan Kavka. Šestici pak charakterizoval slovy: „Buď už neučí nebo jim v současné době pracovní poměr ukončujeme.“

Kontroly skončily

Včera na plzeňských právech také skončily kontroly tzv. rychlostudentů. Rektorská komise prověřila celý seznam poskytnutý ministerstvem školství. Figuruje na něm 560 jmen absolventů, kteří na plzeňské právnické fakultě ukončili pětileté magisterské studium za méně než čtyři roky. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků