Hlavní obsah
Na snímku Tomio Okamura, v pozadí Radim Fiala Foto: Milan Malíček, Právo

Poslanci Úsvitu vyhodili Okamuru a Fialu z klubu

Tomio Okamura a jeho pravá ruka Radim Fiala už nejsou členy poslaneckého klubu hnutí Úsvit. V úterý o tom rozhodli poslanci hnutí na jednání klubu.

Na snímku Tomio Okamura, v pozadí Radim Fiala Foto: Milan Malíček, Právo
Poslanci Úsvitu vyhodili Okamuru a Fialu z klubu

„Poslanecký klub hnutí Úsvit na můj návrh, ke kterému se přidali postupně další poslanci, odhlasoval v souladu s jednacím řádem vyloučení dvou poslanců – Tomia Okamury a Radima Fialy – z poslaneckého klubu,“ informoval na tiskové konferenci místopředseda poslaneckého klubu Petr Adam.

Poslanci tak reagovali na dříve zveřejněnou zprávu o hospodaření hnutí, ve které zkritizovali Okamuru za nehospodárnost a vyzvali jej k zaplacení více než 700 tisíc korun a k odchodu z hnutí. [celá zpráva]

Adam řekl, že nemůže posoudit, zda Okamura porušil zákon, ale minimálně se podle něj provinil morálně. Okamura podle něj není schopen respektovat demokracii.

Předseda hnutí Tomio Okamura se ale proti nařčením ohradil a uvedl, že není důvod peníze uhradit, neboť se jedná o finance, které z vlastních úspor na žádost hnutí zapůjčil před doplňovacími senátními volbami. Nesouhlasil ani s výzvou k odchodu z hnutí.

„Předsednictvo vyzývá k vyvození osobní odpovědnosti Tomia Okamuru za nehospodárné utrácení peněz hnutí prostřednictvím jím doporučených společností pod záminkou své osobní propagace,“ stojí například ve stanovisku, které v úterý ráno přijali poslanci hnutí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků