Hlavní obsah
Poslanec Petr Wolf Foto: ČTK

Poslanci odhlasovali přesazení Wolfa do řad vládní koalice

Poslanec Petr Wolf, který v létě opustil řady ČSSD, se stěhuje. V rámci jednacího sálu Sněmovny se přesouvá z poslaneckých lavic sociální demokracie do křesel, v nichž usedají poslanci vládní koalice, konkrétně mezi ministra financí Miroslava Kalouska (KDU-ČSL) a poslance Jaroslava Plachého (ODS).

Poslanec Petr Wolf Foto: ČTK
Poslanci odhlasovali přesazení Wolfa do řad vládní koalice

Wolfův přesun ve čtvrtek schválili poslanci. Byla k tomu potřeba změnit usnesení. „Nabídli mi to jak předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL, tak ODS,“ řekl Novinkám po hlasování Wolf. „Řada lidí napříč politickým spektrem mi říkala - nechtěl bys mít větší klid?,“ dodal přesunutý poslanec.

Do čtvrtka Wolf seděl mezi dvěma sociálními demokraty, poslankyní Hanou Šedivou a poslancem Alfrédem Michalíkem. Fakt, že sedí vedle Kalouska, i když jde pouze o formalitu, protože ministr sedí při jednání Sněmovny v čele sálu v řadách vlády, Wolfa těší. „Vedle tak významného člověka je mi ctí,“ sdělil Novinkám.

Před minulým hlasováním o nedůvěřě byl Wolf terčem výhrůžky, kdy dostal do poštovní schránky anonymní dopis, který mu hrozil smrtí, pokud podpoří vládu Mirka Topolánka (ODS). Wolf nakonec vládu navzdory anonymu podpořil a hlasoval proti vyslovení nedůvěry.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků