Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Luděk Fiala, Novinky

Porucha ochromila frekventovanou trať mezi Prahou a Berounem

Porucha trakčního vedení zastavila v pondělí ráno provoz na trati mezi Prahou a Berounem. Omezení se dotklo desítek spojů, několik rychlíků a expresních vlaků nejelo. Na svém webu to uvedly České dráhy (ČD). Před 07:00 začaly vlaky jezdit po jedné ze dvou kolejí, cestující ale musí počítat se zpožděním.

Ilustrační foto Foto: Luděk Fiala, Novinky
Porucha ochromila frekventovanou trať mezi Prahou a Berounem

Provoz byl zcela přerušen asi dvě hodiny. Podle ČD potrvá omezení na trati zhruba do 09:00, čas je ale pouze orientační. „Termín obnovení provozu bude aktualizován dle vývoje opravných prací,” uvedl dopravce.

Mezi Dobřichovicemi a Radotínem jezdí i po zprovoznění jedné koleje náhradní autobusy. Pražská integrovaná doprava (PID) ale uvedla na svém twitteru, že se autobusy zcela zaplní již v Dobřichovicích.

„V dalších stanicích již není kapacita. Stále se však snažíme zařídit další autobusy,” uvedl PID. Náhradní autobusy nezastavují ve Všenorech. Cestující mezi Berounem a Prahou by podle PID měli využít také linku S6 přes Rudnou a autobus 380 přes Rudnou na Zličín.

„Alternativa je také linka 448 z Dobřichovic do Mníšku a dále autobusy 3xx na Smíchov,” uvedl PID. Z Černošic lze také přejít do Dolních Černošic na linku 243 do Lipenců a dále jet linkou 241 na Smíchov.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků