Hlavní obsah
Martin Červíček Foto: Milan Malíček, Právo

Policejní škatulata pokračují, Kučera uvolňuje místo Červíčkovi

Čerstvě odvolaný policejní prezident Martin Červíček má ve vedení sboru jisté své původní místo náměstka. Dosavadní zástupce šéfa policie pro trestní řízení Václav Kučera totiž Červíčkovi dobrovolně ustoupil a stahuje se o úroveň níž zpátky na post ředitele středočeské policie. Právu to potvrdil sám Kučera s tím, že jde o vzájemnou domluvu obou důstojníků.

Martin Červíček Foto: Milan Malíček, Právo
Policejní škatulata pokračují, Kučera uvolňuje místo Červíčkovi

„Na postu náměstka policejního prezidenta skutečně končím, žádost jsem dal už na přelomu roku,“ konstatoval Kučera.

Zároveň dodal, že by z nejvyššího patra policejní hierarchie zřejmě odešel i bez aktuálních souvislostí s dvojvládím v policejním top managementu. Funkce šéfa policistů ve středních Čechách, kterou zastával už před svým nástupem na prezidium, se Kučera oficiálně ujme k začátku dubna.

Dosavadní náměstek policejního prezidenta pro trestní řízení Václav Kučera

Foto: Jan Handrejch, Právo

Na domluvu Kučery s Červíčkem sázel i staronový prezident Petr Lessy, když včera přebíral velení. [celá zpráva]

Při té příležitosti avizoval, že v opačném případě by byl připraven zahájit přezkumné řízení o Kučerově jmenování podobně, jako to udělal ministr vnitra v demisi Martin Pecina u Červíčka.

Červíček končí. Policejním prezidentem zůstává Lessy

Video: Novinky

Postup, kdy se složitá situace se dvěma funkcionáři na témže místě řeší přezkumným řízením, Kučera zároveň kritizoval.

„Je to špatný signál dovnitř policie, vyvolává to nejistotu v kariérním řádu. Není možné takto dále postupovat a právě proto jsem se také rozhodl odejít,“ poznamenal stávající náměstek, který zodpovídá za celostátní kriminálku včetně elitního protikorupčního a protimafiánského útvaru.

Podobně jako Kučera se přitom své funkce dobrovolně vzdá i stávající ředitel středočeské policie Jan Ptáček, který se přesune na post náměstka. „Domnívám se, že tím to celé skončí,“ doplnil Kučera.

Např. nezávislé policejní odbory už v souvislosti s Pecinovým řízením s Červíčkem varovaly, že se tím spustí lavina odvolávání služebních funkcionářů, která může po jednotlivých stupních policejní hierarchie dojít až na ty nejnižší posty.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků