Hlavní obsah
Miloslav Ransdorf Foto: Michal Doležal, ČTK

Pohřeb nemajetného Ransdorfa zaplatí KSČM

Pohřeb komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa zaplatí KSČM. Poslední rozloučení se podle informací Práva uskuteční v pátek 29. ledna od 12 hodin ve velké obřadní síni strašnického krematoria.

Miloslav Ransdorf Foto: Michal Doležal, ČTK
Pohřeb nemajetného Ransdorfa zaplatí KSČM

Vedení KSČM se ze své iniciativy rozhodlo, že pohřeb nemajetného europoslance zaplatí strana.

Ransdorf, jehož příjem europoslance byl každý měsíc v řádu statisíců korun, se potýkal s nemalými dluhy z kampaní, kvůli nimž mu v minulosti hrozila i exekuce. Zemřel náhle ve věku 62 let minulý týden v pátek. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Pohřeb organizuje Ransdorfova asistentka Helena Suchá. Rodina o pohřeb ve stranické režii nežádala.

Ransdorf se ve vrcholné politice pohyboval od počátku 90. let. Zasedal nejprve v tuzemském parlamentu, od roku 2004 byl europoslancem. Do povědomí širší veřejnosti se politik, jehož rozhled a znalosti uznávali i političtí oponenti, zapsal i několika kauzami. Vedle již zmiňovaných dluhů šlo o sérii dopravních nehod a nedávno též případ zadržení ve švýcarské bance.

Související témata:

Ransdorf z KSČM při čekání na výsledky sněmovních voleb

Foto: Dorian Hanuš, Právo

Ransdorf se tam podle svých slov pokoušel za doprovodu tří Slováků zprostředkovat komunikaci mezi peněžním ústavem a Vladimírem Huňkem. Ten byl už dříve odsouzen za podvody, skupině poskytl dokumenty, podle nichž zdědil milióny eur, které ale banka blokuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků