Hlavní obsah
Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) Foto: TOP 09

Piráti na Praze 6 chtějí rezignaci starosty Koláře

Opoziční Piráti v Praze 6 budou na zasedání zastupitelstva městské části požadovat rezignaci starosty Ondřeje Koláře (TOP 09). K rezignaci ho vyzvou, pokud nevysvětlí situaci vzniku dvou právních posudků, za které radnice zaplatila 340 000 korun.

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) Foto: TOP 09
Piráti na Praze 6 chtějí rezignaci starosty Koláře

Podle serveru Aktuálně.cz šlo o plagiáty poskládané z veřejně dostupných dokumentů. Stanoviska vypracovala advokátní kancelář Petra Kubíčka, který je spolužákem starosty, uvedla ve středu mluvčí Pirátů Prahy 6 Georgia Hejduková. Zasedání zastupitelstva Prahy 6 se koná ve čtvrtek.

Koalici v Praze 6 vytvořila TOP 09, KDU-ČSL, ODS a STAN. V 45členném zastupitelstvu má 27 hlasů. Piráti disponují devíti hlasy, v opozici jsou dále ANO a Zelení.

„Platit více než čtvrt milionu z veřejných peněz za posudky stažené z internetu svým spolužákům považujeme za nehoráznost,” uvedl zastupitel Jiří Hoskovec (Piráti). Zastupitelský klub Pirátů bude na plánovaném zasedání zastupitelstva Prahy 6 požadovat vyvození politické odpovědnosti.

Právní posudky se týkaly účasti a postavení obce ve správních řízeních. Stanoviska měla Praze 6 pomoci k tomu, aby mohla efektivněji vést stavební a další úřední řízení a řešit problematiku vyvlastnění.

Z čistého textu posudku, tedy bez hlavičky či uvedení obsahu, jenž má 58 stránek, čítá původní autorský text necelých sedm stránek, napsal server. Zbytek dokumentu podle Aktuálně.cz tvoří dlouhé doslovně převzaté pasáže, u nichž advokát Kubíček neuvedl zdroj.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků