Hlavní obsah
Místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová Foto: Jan Handrejch, Právo

Ani druhá světová válka nezpůsobila to, co covid, řekla Maláčová

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v Partii na televizi Prima s poslancem ODS Janem Skopečkem uvedla, že „ani druhá světová válka nezpůsobila to, co covid”. Poslanec ji obratem vyzval, aby se za výrok omluvila.

Místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová Foto: Jan Handrejch, Právo
Ani druhá světová válka nezpůsobila to, co covid, řekla Maláčová

„Celá země stojí. Ani druhá světová válka nezpůsobila to, co covid,” uvedla ministryně s poukazem na uzavření škol a nadzvedla tím svého oponenta, který ji vyzval, aby se za toto své tvrzení omluvila. „To je neuvěřitelné,” nechápal poslanec.

Maláčová následně zdůraznila, že nechtěla jakkoliv zpochybňovat počty obětí nejhoršího válečného konfliktu, ale narážela na fakt, že ani za války nebyly plošně jako nyní uzavřeny školy. Ty je podle ní nutné otevřít co nejdříve.

Za svá slova ale sklidila velkou kritiku.

"Řekl bych, že paní ministryni chybí hodiny dějepisu ještě víc než současným žákům," konstatoval na Twitteru například europoslanec a předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil.

Omezovat pohyb je nepředstavitelné

Omezení pohybu mezi jednotlivými kraji, o němž coby možném opatření hovořil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO), je pro ministryni nepředstavitelné. Skopeček to označil za „šílený nápad“.

„Nedovedu si představit vynucování ani kontrolování,“ dodala ministryně a tvrdí, že namísto přijímání dalších restrikcí je potřeba občany pozitivně motivovat.

Omezení pohybu odmítli ve společném prohlášení i pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN).

Na dotaz, zda má ministr Blatný její důvěru, ministryně neodpověděla s tím, že za současné situace je potřeba nepodrážet si nohy.

Ohledně prodloužení nouzového stavu Maláčová věří, že se vládě podaří část opozice přesvědčit, aby návrh podpořila.

Skopeček ministryni připomněl, že vládní koalice opozici ve Sněmovně takříkajíc dělá naschvály a blokuje například zařazování opozičních bodů na schůzi. „Vás nezajímá opozice do chvíle, kdy vám chybějí hlasy,“ vmetl vládě poslanec.

Doposud vládu při prodlužování nouzového stavu vždy zachránili komunisté. Ti opětovné prodloužení nouzového stavu podpořit nechtějí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků