Hlavní obsah
Poslankyně Lenka Kohoutová s předsedou ODS a premiérem Petrem Nečasem Foto: Petr Hloušek, Právo

ODS zvýšení minimální mzdy nepodpoří

Zvýšení minimální mzdy, jak se ho chystá navrhnout ministryně sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09), se nelíbí koaličnímu partnerovi její strany, Občanské demokratické straně (ODS). Návrh Müllerové ve čtvrtek odmítla poslankyně za ODS Lenka Kohoutová.

Poslankyně Lenka Kohoutová s předsedou ODS a premiérem Petrem Nečasem Foto: Petr Hloušek, Právo
ODS zvýšení minimální mzdy nepodpoří

Zvýšení minimální mzdy, se kterým přichází ministryně Müllerová, by vedlo k dalšímu zvýšení nezaměstnanosti. V době, kdy nezaměstnanost roste, si nemůžeme dovolit naložit zaměstnavatelům na záda další kříž,“ uvedla Kohoutová.

Zvýšení mezd by tak podle ní v důsledku dopadlo na lidi, kteří si nejhůře hledají práci. Navíc by tím ještě víc zatížilo státní rozpočet.

„Proto bych chtěla uklidnit jak zaměstnance, tak zaměstnavatele, že ODS takový návrh rozhodně nepodpoří,“ prohlásila poslankyně.

"Je to výrok paní poslankyně Kohoutové, ale stanoviskem ODS je, že zvýšení minimální mzdy nepodporuje," potvrdil Novinkám mluvčí strany Jiří Sochor.

Ministryně Müllerová ve čtvrtek uvedla, že na další jednání tripartity půjde s návrhem na navýšení minimální mzdy na zhruba 8 500 Kč měsíčně. V současné době představuje minimální mzda 8 000 hrubého měsíčně. Odbory se už daly slyšet, že chtějí zvýšení na 9 000 Kč. [celá zpráva]

Anketa
Jste pro zvýšení minimální mzdy?
Ano, jsem pro navrhovaných 500 Kč navíc.
5.2 %
Ano, ale jsem pro větší navýšení.
79 %
Ne, současná výše dostačuje.
15.8 %
Celkem hlasovalo 38093 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků