Hlavní obsah

ODS zmizel místostarosta v Židenicích, policie po něm pátrala marně

Ani po měsíci se nepodařilo vypátrat, kam zmizel místostarosta brněnské části Židenice Aleš Vytopil (ODS). Je nezvěstný už od 9. září a ani intenzivní policejní pátrání nepřineslo uspokojivou odpověď. Vytopilova nepřítomnost už přidělává vrásky i na radnici, která je vedena koalicí ODS s ČSSD.

ODS zmizel místostarosta v Židenicích, policie po něm pátrala marně

Nezvěstný politik byl jedním ze tří místostarostů. Na starosti měl oblast územního plánu, správu financí a evropských fondů.

„Je to velmi nepříjemná situace, kterou však musím již pomalu začít řešit. Jak pokračuje pátrání, nevíme, policie stále udržuje nad okolnostmi vyšetřování embargo. A i když jde o choulostivý problém, musíme i vzhledem ke koaličním dohodám začít jednat o dalším postupu. Připravujeme se na to na jednání prosincového zastupitelstva. Dále už ale otálet nemůžeme. Další zastupitelstvo je totiž až v únoru příštího roku a to by mohlo být pro chod radnice přece jen dlouho,“ uvedl místostarosta Karel Bernášek (ČSSD).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků