Hlavní obsah
Předseda ODS Petr Fiala Foto: Milan Malíček, Právo

ODS půjde do sněmovních voleb s podporou Strany soukromníků

Opoziční ODS se dohodla na spolupráci se Stranou soukromníků před letošními volbami do Poslanecké sněmovny. Soukromníci by měli obsadit zhruba 40 míst na kandidátkách ODS, a to ve všech krajích. Podle předsedy občanských demokratů Petra Fialy svazek zabrání tříštění sil na pravicové straně politického spektra a posílí pozici obou stran do voleb.

Předseda ODS Petr Fiala Foto: Milan Malíček, Právo
ODS půjde do sněmovních voleb s podporou Strany soukromníků

Spolupráce pomůže ODS ve volbách, ale diskuse se zástupci Soukromníků také může obohatit o další zkušenosti program, který nyní občanští demokraté dotváří a představí v polovině dubna. "ODS se za živnostníky, za střední a malé podnikatele dlouhodobě staví," uvedl Fiala. V programech obou stran vidí hodně společného, takže rozhodnutí považuje za logický krok.

Strany budou v předvolební kampani vystupovat pod názvem ODS s podporou Soukromníků. Podle předsedy Soukromníků Petra Bajera je dohoda výsledkem zhruba čtvrt roku trvajících jednání. "Jsem rád, že jsme se k tomuto kroku dopracovali a dali veřejnosti jasné stanovisko, co a jak chceme dělat," řekl.

Strany chtějí podle předsedů pomáhat aktivním a pracovitým lidem a snižovat byrokratickou zátěž.

Strana soukromníků získala v posledních sněmovních volbách 0,26 procenta hlasů, v dolní komoře parlamentu proto nemá zástupce. ODS má díky zisku 7,72 procenta hlasů má ve Sněmovně 16 členů strany.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků