Hlavní obsah
Obama s Klausem při nedávné návštěvě ČR Foto: Michaela Říhová, Právo

Obama poblahopřál Čechům ke státnímu svátku

Americký prezident Barack Obama poblahopřál Čechům prostřednictvím svého protějšku Václava Klause k nadcházejícímu státnímu svátku vzniku samostatného Československa. Gratulaci zveřejnil Klaus na svých webových stránkách.

Obama s Klausem při nedávné návštěvě ČR Foto: Michaela Říhová, Právo
Obama poblahopřál Čechům ke státnímu svátku

"Dovolte mi, abych Vám a občanům České republiky jménem amerického lidu co nejsrdečněji poblahopřál ke státnímu svátku 28. října, dni vzniku Vaší země," napsal Obama po nezbytném oslovení.

Ve své gratulaci americká hlava státu vyzdvihla spojenectví obou zemí. "Pojí nás vzájemný závazek na zajištění bezpečnosti našich zemí a řada vazeb, společných ideálů i sdílená odpovědnost," uvedl Obama a připomněl společné působení v Kosovu či Afghánistánu.

"Jsem přesvědčen, že se naše partnerství bude dále posilovat a prohlubovat," uzavřel zdravici nejmocnější muž planety.

Blahopřání amerického prezidenta Baracka Obamy občanům ČR k státnímu svátku

Vážený pane prezidente,

dovolte mi, abych Vám a občanům České republiky jménem amerického lidu co nejsrdečněji poblahopřál ke státnímu svátku 28. října, dni vzniku Vaší země.

Česká republika je cenným spojencem Spojených států. Pojí nás vzájemný závazek na zajištění bezpečnosti našich zemí a řada vazeb, společných ideálů i sdílená odpovědnost. Česká republika je významným činitelem na poli demokracie a lidských práv a Spojené státy si toho velice cení, stejně jako i našeho partnerství při podpoře stability, bezpečnosti a prosperity v Kosovu a v Afghánistánu. Jsem přesvědčen, že se naše partnerství bude dále posilovat a prohlubovat.

S úctou

Barack Obama

Zdroj: Klaus.cz
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků