Hlavní obsah
 

Novým policejním prezidentem bude Švejdar

Novým policejním prezidentem bude od soboty 1. prosince dosavadní ředitel pardubické policie Jan Švejdar. Do funkce jej v pátek na základě doporučení pětičlenné výběrové komise jmenoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

 
Novým policejním prezidentem bude Švejdar

Švejdar nahradí Tomáše Tuhého, který se stal velvyslancem na Slovensku.

Druhým uchazečem, který se přihlásil do výběrového řízení, byl ústecký krajský policejní ředitel Jaromír Kníže.

Hamáček zdůraznil, že oba uchazeči splnili kvalifikační kritéria a o Švejdarově vítězství rozhodlo hlasování komise, které prý bylo jednomyslné.

Nový policejní prezident Jan Švejdar

Foto: Petr Horník, Právo

„Pokládám to doporučení za velmi dobrou volbu pro policii i Českou republiku,” uvedl Hamáček.

Priority již zná

Švejdar nastoupil k policii v roce 1987 a prošel si celou řadou postů. Zastával mimo jiné post ředitele Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování.

Plukovník Jan Švejdar

Dosavadní ředitel policie v Pardubickém kraji. V čele pardubické krajské policie je od března 2014, předtím řídil policii v Královéhradeckém kraji (od února 2012).

Švejdar u policie působí již od roku 1987, začínal na okresním ředitelství v Trutnově. V roce 1993 přešel do vedení tehdejší policejní správy Východočeského kraje, kde zastával funkci velitele služby kriminální policie a vyšetřování.

V roce 2006 se stal šéfem republikové kriminální policie, tedy ředitelem Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování na policejním prezidiu. Do vedení východočeské policie se vrátil v roce 2007 jako náměstek krajského ředitele.

Za své priority označil drogovou kriminalitu a stav na českých silnicích, který je podle něj „neúnosný”. S oběma prioritami Hamáček souhlasí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků