Hlavní obsah
Devět desítek členů SPOZ a dalších sympatizantů vydalo autobusy z Vysočiny na prezidentskou inauguraci v Praze. Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Nové Veselí při Zemanově inauguraci ztichlo, zavřela i hospoda

Zavřená hospoda, vyprázdněné náměstíčko a lidé u televizních obrazovek, takovou atmosféru měla prezidentská inaugurace v Novém Veselí na Žďársku. Ze známé rekreační adresy nového českého prezidenta se vydalo sledovat slavnostní akt šestnáct občanů osobně, ostatní příznivci Miloše Zemana se spolehli na veřejnoprávní média.

Devět desítek členů SPOZ a dalších sympatizantů vydalo autobusy z Vysočiny na prezidentskou inauguraci v Praze. Foto: Luboš Pavlíček, ČTK
Nové Veselí při Zemanově inauguraci ztichlo, zavřela i hospoda

„Máme běžnou výuku,“ odmítla jakoukoliv účast na Zemanově prezidentské premiéře zástupkyně ředitele místní základní školy Jiřina Formanová. Vlajku nevyvěšovali, téma prezidentské inaugurace dětem nepřipomínali.

A obdobně se k významnému dni pro ČR postavili i na obecním úřadu. „Ne, vlajku jsme nevyvěšovali. Měli bychom?“ otázal se telefonicky starosta Zdeněk Křivánek, který se Právu ozval z jednání, které mu znemožnilo účast na slavnostním aktu v Praze.

Z Kraje Vysočina odcestovalo do Prahy dvěma autobusy, vypravenými Stranou práv občanů – zemanovci (SPOZ), 84 lidí. „Původní zájem byl větší, ale zaúřadovaly nemoci a pracovní povinnosti. Vydrželi nejsilnější jedinci,“ vtipkoval spokojený krajský šéf SPOZ Bohumil Trávník.

Mezi těmi, kteří si museli nařídit budíka na časnou čtvrtou hodinu, byla i vedoucí hostince Dům U bílé růže. Zemanova oblíbená restaurace v centru Nového Veselí tak na dveřích hlásala, že v pátek otevře až v 18:00.

Kdo chtěl sledovat inauguraci ve společnosti, měl možnost zajít do hospody U Černého raka. „My jsme hospoda pro každého,“ rozesmála se za výčepem Andrea Wasserbauerová. Inauguraci tu sledovali na televizní obrazovce a složení prezidentského slibu tu s pár hosty zapili šampaňským.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků