Hlavní obsah
Lídrem středočeské kandidátky (ČSSD) je David Rath Foto: Lukáš Táborský, Právo

Nemluvit a nemyslet, radí svým kandidátům ČSSD

Vedení středočeské ČSSD v reakci na informaci Práva o „závazku věrnosti“ kandidátů v krajských volbách ve středních Čechách podepřeným jejich souhlasem se čtyřmiliónovou pokutou za neposlušnost při hlasování jim rozeslalo, jak reagovat na dotazy novinářů.

Lídrem středočeské kandidátky (ČSSD) je David Rath Foto: Lukáš Táborský, Právo
Nemluvit a nemyslet, radí svým kandidátům ČSSD

Komunikační doporučení, které má Právo k dispozici, rozeslal v úterý e-mailem kandidátům volební manažer středočeské sociální demokracie Robin Povšík, a to po konzultaci s předsedou krajské organizace Richardem Dolejšem. Povšík do zastupitelstva také kandiduje, a to na třináctém místě.

„Protože se jedná o mimořádně citlivé téma, které může naši kampaň velmi výrazně poškodit, posíláme Vám po konzultaci s předsedou KVV Richardem Dolejšem komunikační doporučení. Zároveň Vás žádáme, abyste nás v případě, že budete kontaktováni novináři, neprodleně informovali,“ píše Povšík kandidátům.

Následují pravidla, jak novinářům odpovídat. „V případě, že se na Vás obrátí jakýkoli novinář s dotazem na danou věc, odpovídejte zásadně písemně. Bylo by velmi vhodné, abyste ke svým odpovědím využili přiložený text. Raději se vyhýbejte osobním a dalším komentářům,“ vyjmenoval svérázná pravidla komunikace s médii Povšík.

O čtyřmiliónové sankci se v manuálu nehovoří

V těchto komunikačních pravidlech se mj. uvádí: „Prohlášení kandidáta jsem spolu s dalšími kandidáty ČSSD podepsal zcela dobrovolně. Dokument především považuji za deklaraci každého z nás, který do zastupitelstva kraje kandiduje, že v případě hlasování na zastupitelstvu se budeme řídit volebním programem ČSSD, většinovým stanoviskem klubu krajských zastupitelů a krajského výkonného výboru v případě jeho závaznosti.“

Jak mají odpovídat na otázky týkající se souhlasu se čtyřmiliónovou exekučně vymahatelnou sankcí za neposlušnost při hlasování, se v návodu nemluví.

Zato se v něm zdůrazňuje, že mají novinářům říkat, že „prohlášení kandidáta je hlavně naším morálním závazkem vůči voličům ČSSD, že dodržíme program, na jehož základě jsme zvoleni“.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků