Hlavní obsah
Pirátský autobus bude objíždět republiku Foto: Pirátská strana

Nečasová kvůli karikatuře podala žalobu na piráty

Choť expremiéra Petra Nečase Jana Nečasová se rozhodla podat žalobu na piráty. Dotkla se jí karikatura, na níž ji strana na svém volebním autobusu připodobnila do pozice loutkovodičky svého muže. Spolu s Nečasovým jsou na pojízdné reklamě i další politici.

Pirátský autobus bude objíždět republiku Foto: Pirátská strana
Nečasová kvůli karikatuře podala žalobu na piráty

Nečasová se na piráty prostřednictvím právního zástupce obrátila nejprve s předžalobní výzvou. Té však strana nevyhověla, neboť nemá za to, že by nějak zasáhla do práv Nečasové, popsal pražský zastupitel a vedoucí mediálního odboru pirátů Mikuláš Ferjenčík.

Následně padla i žaloba s návrhem na předběžné opatření. Soud o něm již rozhodl, nicméně piráti zatím verdikt neobdrželi.

Jana Nečasová u soudu

Foto: Petr Horník, Právo

Karikaturu zatím odstraňovat nehodlají. „Počkáme, jak rozhodne soud,” uzavřel Ferjenčík, který očekává, že se budou moci seznámit s rozhodnutím během pár dnů.

Karosa odkazující svými barvami k vozům vězeňské služby má v rámci předvolební kampaně brázdit republiku. Piráti karikaturami chtějí připomenout politické kauzy, které sice hýbaly veřejným míněním, ale vesměs zůstaly nepotrestány. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků