Hlavní obsah
Premiér Petr Nečas (ODS) Foto: Jan Handrejch, Právo

Nečas: Kalousek mě o pochybnostech při předsednictví neinformoval

Premiér a šéf ODS Petr Nečas ve čtvrtek popřel, že by ho loni v listopadu ministr financí a první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek informoval o pochybení při financování českého předsednictví Evropské unii.

Premiér Petr Nečas (ODS) Foto: Jan Handrejch, Právo
Nečas: Kalousek mě o pochybnostech při předsednictví neinformoval

Nečas na tiskové konferenci na dotaz Práva uvedl: „Pouze mě někdy, pokud si matně vzpomínám na přelomu listopadu a prosince, informoval o tom, že finančně analytický odbor (ministerstva financí) se zabývá těmi subjekty, kam šly platby za české předsednictví a vzájemnými pohyby finančních částek mezi právnickými a fyzickými osobami.“

Kalousek podle Nečasových slov „nevznesl žádné pochybnosti o financování českého předsednictví a o ničem takovém mě neinformoval“.

Nečas podle svých slov pevně doufá, že Kalousek je schopen doložit, jak měl stát kvůli Vondrovi tratit stovky miliónů. „Přiznám se, že nevím, které konkrétní zakázky měl na mysli, zda třeba některé zakázky na ministerstvu obrany nebo v jiných resortech. Přesně nevím, co tím měl na mysli,“ uvedl Nečas.

Premiér předal TOP 09 dopis, který ve čtvrtek sepsalo grémium ODS. „Postup pana ministra Kalouska považuji za velmi neobvyklý, nekolegiální a podle mého názoru postup, který je nezvyklý a nesprávný,“ uvedl Nečas.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků