Hlavní obsah
Ministr kultury Lubomír Zaorálek Foto: Ondřej Deml, ČTK

Na venkovní akce až 700 lidí, dovnitř 400, ohlásil ministr plán od 17. května

Venkovní akce s účastí až 700 lidí a ty vnitřní s účastí až 400 lidí, by se podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) mohly konat už od 17. května. Podmínkou ovšem je, aby s tím v pondělí souhlasila vláda.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek Foto: Ondřej Deml, ČTK
Na venkovní akce až 700 lidí, dovnitř 400, ohlásil ministr plán od 17. května

Za další týden by se pak limity mohly zvýšit na 1000 lidí venku a 500 uvnitř. „Vše samozřejmě za přísných hygienických pravidel s použitím antigenních/PCR testů, s ochranou dýchacích cest a podobně,” uvedl ministr na Twitteru.

Zaorálek to oznámil po setkání s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem, hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou a zástupci kulturních organizací. Plán na rozvolňování prý dohodli pro nadcházející týdny až do září. V pondělí chce zveřejnit podrobnosti.

Zaorálek si už v minulých dnech stěžoval, že sport či jiné oblasti života dostávají před kulturou přednost. Kritizoval například to, že se pro konání kulturních akcí uvažovalo pouze o PCR testech, které se lidé musí hradit a jeden vyjde na cca 1500 korun, zatímco jinde stačí testy antigenní, které jsou zdarma.

Anketa
Šli byste od 17. května na akci, kde budou stovky lidí?
Ano, rád/ráda.
33.6 %
Zvažoval/a bych to.
5.3 %
Spíš ne.
61.1 %
Celkem hlasovalo 22527 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků