Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Na Moravě a ve Slezsku v bouřce padaly stromy

Moravskoslezští hasiči vyjížděli od pátečního večera do sobotního rána k 35 událostem způsobených bouřkou. Šestnáctkrát zasahovali na Frýdecko-Místecku, devatenáctkrát pak na Karvinsku. Bouřka zničila hlavně stromy. V sobotu o tom informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Na Moravě a ve Slezsku v bouřce padaly stromy

„Ve většině případů se jednalo o popadané stromy, často na dráty elektrického vedení. U žádné události neevidujeme zranění. V Českém Těšíně pak padající strom poškodil lavičku u dětského hřiště. Hasiči jej pořezali a zbytek koruny vytáhli z přilehlého potoka lanovým navijákem zásahového vozu. O několik ulic dále strom při pádu na dráty elektrického vedení způsobil vyvrácení několika sloupů, dráty tak zůstaly ležet na silnici,“ popisoval Kozák.

BEZ KOMENTÁŘE: Bouřka na Blanensku

Video: Petr Kozelka,

Ve Frýdlantu nad Ostravicí pak museli hasiči vyčistit kanalizační vpusti, které zaplavovalo bahno, voda tak hrozila vylitím.

V Třinci zase hasičské jednotky odčerpaly plovoucím čerpadlem vodu z jedné garáže, preventivně před objektem vykopali také drenáž. „Rovněž v Třinci vítr utrhl oplechování střechy na jednom z domů. Hasiči střechu provizorně zabezpečili nepromokavou plachtou,“ líčil dále mluvčí hasičů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků