Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ivan Blažek, Právo

Na D1 se srazila auta z amerického konvoje, utvořila se šestikilometrová kolona

Průjezd amerického konvoje po dálnici D1 zkomplikovala v sobotu ráno u Mirošovic nedaleko Prahy srážka dvou vojenských vozidel konvoje americké armády. Obešla se bez zranění. Ve směru na Brno se ale vytvořila asi šestikilometrová kolona, řekl Novinkám mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Ilustrační foto Foto: Ivan Blažek, Právo
Na D1 se srazila auta z amerického konvoje, utvořila se šestikilometrová kolona

Nehoda se podle něj stala kolem 9. hodiny, kdy jedna část konvoje čekala na druhou, jež se opozdila. „Jedno auto narazilo do cisterny. Bylo to bez zranění a vyřešili si to v rámci konvoje. My jsme tam asistovali kvůli řízení dopravy, ale neřešili jsme tu nehodu jako takovou,” uvedl Truxa.

Po přeložení na podvalník konvoj pokračoval dál na Brno a kolona aut se rozjela. „Nyní je už dálnice normálně průjezdná,” dodal Truxa po 11:00.

Českem projede 230 armádních vozů

Konvoje americké armády projíždějí Českem od čtvrtka do neděle, přesouvají se z Německa na cvičení Saber Guardian do Maďarska, Rumunska a Bulharska. Ve třech etapách se má přesunout přes Česko na 230 armádních vozů a 900 lidí.

V součtu předchozího přesunu, který se uskutečnil na přelomu května a června, a toho současného jde zhruba o 1600 amerických vojáků v asi 450 vozidlech, kteří Českem projedou.

Návrat ze cvičení Saber Guardian 2017, do kterého se zapojí 25 tisíc lidí, se plánuje na přelomu července a srpna. Hlavní část jednotek by se měla vracet do svých základen po železnici, zřejmě mimo Česko. Po českých silnicích by se podle předpokladu měla vracet pouze část logistické podpory.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků