Hlavní obsah
Sjezdovka v Osvětimanech Foto: Mapy.cz

Firma Zemanova kancléře Mynáře má v Osvětimanech další problém

Česká inspekce životního prostředí zahájila řízení se společností O.L.G.A., jejímž společníkem je kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář. Důvodem je neoprávněný odběr povrchových vod, které firma používala k zasněžování sjezdovky v Osvětimanech.

Sjezdovka v Osvětimanech Foto: Mapy.cz
Firma Zemanova kancléře Mynáře má v Osvětimanech další problém

Řízení, na něž upozornila Česká televize, potvrdila mluvčí inspekce Radka Nastoupilová.

„Vedeme tak už dvě řízení. První z nich, které dosud neskončilo, se týkalo nepovoleného odběru povrchových vod a akumulace vod bez povolení. Zahájené řízení se týká pouze nepovoleného odběru povrchových vod, na akumulaci mezitím firma získala povolení,” uvedla Nastoupilová.

Sjezdovka v Osvětimanech se nachází v nadmořské výšce 380 metrů. Má délku necelých 400 metrů a převýšení 98 metrů.

Firmy propojené s kancléřem Mynářem v Osvětimanech mají potíže s více úřady. Firma Clever Management letos nevrátila ve stanovené lhůtě dotaci téměř šest milionů korun na dostavbu penzionu, který v Osvětimanech Mynář provozuje. Dotaci firma podle zjištění dotačního úřadu získala neoprávněně.

Pokuty se množí

V dubnu letošního roku upoutal Mynář pozornost médií i veřejnosti, když za nouzového stavu uspořádal ve své restauraci zabijačku. O případné sankci rozhoduje krajská hygienická stanice, Mynář ale už dostal pokutu 1300 korun od Státní veterinární správy za neregistrování prasete.

Pokutu dostala už i společnost O.L.G.A., a to od inspekce životního prostředí loni v červenci.

Za vypouštění odpadních vod z hospody Na Srubu do potoka musela zaplatit 40 tisíc korun. Podle týdeníku Respekt Mynář také už dříve platil pokutu za rybník v Osvětimanech postavený bez povolení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků