Hlavní obsah
Dubnová protivládní demonstrace pořádaná Holešovskou výzvou Foto: Petr Hloušek, Právo

Mluvčí Holešovské výzvy byl obviněn z násilí, měl najet do policisty

Policie obvinila mluvčího iniciativy Holešovská výzva Slávka Popelku z násilí proti úřední osobě. Při dubnové demonstraci Popelka blokoval svým vozem dopravu před úřadem vlády a údajně při tom najel do zasahujícího policisty.

Dubnová protivládní demonstrace pořádaná Holešovskou výzvou Foto: Petr Hloušek, Právo
Mluvčí Holešovské výzvy byl obviněn z násilí, měl najet do policisty

O obvinění informoval v pondělí mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Za násilí proti úřední osobě hrozí až čtyři roky vězení. Pokud by orgány činné v trestním řízení vyhodnotily Popelkovo jednání jako útok se zbraní, mohl by jít za mříže až na šest let.

BEZ KOMENTÁŘE: Muž zablokoval dopravu před Úřadem vlády

Video: Policie ČR

Incident se stal 10. dubna, kdy před úřadem vlády demonstrovali příznivci Holešovské výzvy. Policie tehdy uvedla, že v době, kdy v budově začínala schůze ministrů, zablokoval sedmapadesátiletý muž osobním autem tramvajové koleje, kde stál několik minut. [celá zpráva]

Poté, co jej policisté vykázali, odjel, následně se ale vrátil, ve voze se uzamkl a odmítl jej opustit. S policisty údajně nekomunikoval a nakonec se proti jednomu z nich rozjel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků