Hlavní obsah
Taťána Malá na jednání Poslanecké sněmovny. Foto: Jan Handrejch, Právo

Malá: Nečekala jsem, že novináři budou studovat 13 let starou práci o králících. Svědomí mám čisté

Ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) se v úterý vyjádřila ke zjištění Práva, že opsala část své diplomové práce. Uvedla, že svědomí má čisté a že nečekala, že by novináři studovali 13 let starou práci o králících.

Taťána Malá na jednání Poslanecké sněmovny. Foto: Jan Handrejch, Právo
Malá: Nečekala jsem, že novináři budou studovat 13 let starou práci o králících. Svědomí mám čisté

„Lidé mě varovali, že po mně novináři půjdou, ale že kvůli mému angažmá na ministerstvu spravedlnosti začnou detailně studovat 13 let starou práci o králících, to jsem popravdě nečekala,“ konstatovala Malá v prohlášení, které Novinkám poskytla tisková mluvčí hnutí ANO.

Malá dále zdůraznila, že nemá problém si práci kdykoliv obhájit. Zopakovala, že na diplomové práci tvrdě dřela a strávila na ní mnoho času.

Za sebe mám ale absolutně čisté svědomí
Taťána Malá

„Tu na Mendelově univerzitě jsem dělala ve velmi úzkém kontaktu s vedoucím práce, který mi poskytoval většinu podkladů na její teoretickou část. Následně jsem ji ústně obhájila i před oponentem s hodnocením, ze kterého už tenkrát vyplynulo, že má originální metodiku i závěry,“ uvedla ministryně.

Dodala, že je možné, že jako studentka nebyla vždy bezchybná. „Za sebe mám ale absolutně čisté svědomí a moc mě mrzí, co se kolem mě v médiích rozjelo. Ještě více líto mi je ale toho, jak média bombardují univerzity, kde jsem studovala. Za to se jim alespoň na dálku moc omlouvám,“ uzavřela.

Babiš: Malá nepodvádí

Premiér Andrej Babiš (ANO) na dotaz Novinek, zda mu nevadí, že má ve vládě ministryni, která podváděla, odpověděl: „Paní Malá nepodvádí”.

„Myslím, že 13 let stará diplomka z králíků rozhodně neovlivní práci paní Malé na ministerstvu,” doplnil později šéf vlády.

Rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová přitom v úterý Právu řekla, že diplomová práce Malé z dnešního pohledu je plagiát. [celá zpráva]

Ministryně ve své práci z roku 2005 prý prokazatelně opsala 11 stran z textu studentky Zity Pavlišové, která práci na podobné téma - tedy o podmínkách chovu králíků - sepsala o dva roky dříve.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků