Hlavní obsah
Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák (ČSSD) Foto: Pavel Karban, Právo

Lídrem ČSSD pro volby v Moravskoslezském kraji bude hejtman Novák

Moravskoslezskou ČSSD povede do podzimních krajských voleb jako lídr současný hejtman Miroslav Novák. Dvojkou a trojkou na kandidátce budou jeho nynější náměstci Jiří Martinek, který má na starosti zdravotnictví, a Daniel Havlík, v jehož gesci jsou doprava či životní prostředí.

Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák (ČSSD) Foto: Pavel Karban, Právo
Lídrem ČSSD pro volby v Moravskoslezském kraji bude hejtman Novák

Kandidátku schválili členové sociální demokracie v primárních volbách. Informoval o tom v neděli hejtman Novák, který je krajským předsedou strany.

Volební účast v kraji nepřesáhla 30 procent. Když je volební účast nízká, znamená to, že kandidátní listina platí tak, jak byla navržena. "Já tomu říkám takzvaně hlasování nohama. To znamená, že ti, kteří souhlasí s podobou navržené kandidátní listiny, volit prostě nejdou," řekl hejtman.

Do Senátu bude v Ostravě za ČSSD kandidovat bývalý zástupce ředitele ostravské policie a nyní vlastník bezpečnostní agentury Josef Pravda. V Bruntále se za sociální demokraty bude ucházet o křeslo v Senátu poslanec Ladislav Velebný, ve Frýdku-Místku senátor Petr Gawlas a v Novém Jičíně místní starosta Jaroslav Dvořák.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků