Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Reuters

Lékařům se podařilo zachránit ženu, která rodila s prasečí chřipkou

Lékařům se podařilo zachránit ženu, která musela v ústecké Masarykově nemocnici minulý týden kvůli vážnému stavu po nákaze prasečí chřipkou podstoupit porod císařským řezem. Informoval o tom mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Ilustrační foto Foto: Reuters
Lékařům se podařilo zachránit ženu, která rodila s prasečí chřipkou

"Jde o velký úspěch a vizitku kvalitní práce infekčního oddělení," řekl ve čtvrtek Právu Vondra. Podle primáře infekčního oddělení Masarykovy nemocnice Pavla Dlouhého ženu již mohli odpojit od dýchacího přístroje. Dýchá sama a je mimo ohrožení života. [celá zpráva]

Podle Dlouhého se stále lepší i stav pětileté dívky. U ní chřipka přerostla ve virový zápal plic, který se na rozdíl od bakteriálního velmi špatně léčí, protože na něj nezabírají antibiotika. [celá zpráva]

U pětapadesátileté ženy, kterou v nemocnici přijali ve středu, se nakonec nákaza chřipkou neprokázala.

Ve středu se však ale bohužel potvrdilo, že 17letá dívka, přijatá na JIP dětské kliniky ústecké nemocnice, má virus H1N1 a musí být v intenzivní péči lékařů.

Některé školy udělily žákům volno

"Od pátku zároveň vyhlašujeme v Masarykově nemocnici zákaz návštěv na odděleních ARO, JIP a dětských odděleních," doplnil Vondra s tím, že jde především o preventivní opatření.

V Ústeckém kraji zatím nejsou vyhlášené chřipkové prázdniny, ale ředitelé několika škol již vyhlásili ředitelská volna, protože na školách bylo hodně nemocných. Do školy nechodí třeba děti v Tisé na Ústecku,ve čtvrtek a v pátek nemusely do školy ani děti v ústecké čtvrti Mojžíř. 

Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek zveřejnilo očkovací strategii. Podle níž bude proti viru prasečí chřipky očkováno přes 700 tisíc lidí, pro které by nákaza virem H1N1 mohla znamenat závažné zdravotní komplikace. Očkováni budou také zdravotníci a lidé důležití pro chod státu, jako jsou policisté či hasiči. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků