Hlavní obsah
 

Lední medvídě v Brně je samička

Čtyřměsíční mládě ledního medvěda v brněnské zoo je samička. Zjistili to chovatelé ve středu při první veterinární prohlídce. Ředitel Martin Hovorka to ve čtvrtek označil za dvakrát potěšující zprávu, protože, jak řekl, samců je v zoologických zahradách víc, zatímco o samice je větší zájem.

 
Lední medvídě v Brně je samička

Zlepšil se také poměr mezi narozenými mláďaty medvědice Cory na 3:2 – v roce 2007 se narodili dva samci - Bill a Tom, v roce 2012 samec a samička – Nanuk a Kometa – a loni nynější samička.

První veterinární prohlídka nebyla nijak snadná. „Cora je ostražitá matka a dokáže instinktivně vycítit, že se něco chystá. Musím být při jejím oddělování od mláděte velmi vynalézavý a někdy se to podobá taktickým manévrům. I tentokrát nás před prohlídkou trochu potrápila, ale když jí pak během několika minut mládě vrátíme, uklidní se a je spokojená,“ popsal chovatel Jaroslav Jasínek.

Cora se o své mládě výborně stará, ve čtvrtek se s ním vyhřívala na slunci, přičemž leželo samici na kožichu.

Lední medvídě bylo při veterinární prohlídce také naočkováno.

Foto: Zoo Brno

Medvědí otec Umca je v oddělené expozici, aby mláděti neublížil.

„Coře je letos již 18 let, blíží se tedy její zenit. I kdyby už nedala žádná mláďata, patří v Evropě k první desítce rekordmanek mezi ledními medvědicemi, které dělají radost a zvyšují publicitu svým zahradám,“ řekl Hovorka. Dodal, že by Cora mohla mít ještě dva až tři porody.

Jméno pro samičku vybere zatím utajovaný kmotr, křest bude v sobotu 16. dubna. Návrhy je možné posílat prostřednictvím Facebooku brněnské zoo do neděle 10. dubna do 12 hodin.

JE TO HOLKA!!! A budeme moc rádi, pokud nám nyní pomůžete. Napište nám prosím své návrhy na jméno samičky sem, do komentá...

Zveřejnil(a) Zoo Brno dne 31. března 2016
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků