Hlavní obsah
Vyhlídka na Labe Foto: Miroslav Šára, Novinky

Labe se večer může dostat až na třetí povodňový stupeň, varuje ČHMÚ

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek vydal další varování před nárůstem hladin řek. Labe se může večer na dolním toku dostat až na třetí stupeň povodňové aktivity.

Vyhlídka na Labe Foto: Miroslav Šára, Novinky
Labe se večer může dostat až na třetí povodňový stupeň, varuje ČHMÚ

"Všechny toky, kde byly dosaženy povodňové stavy, již klesají, anebo jsou hladiny blízko kulminacím. Na dolních tratích větších toků zaznamenáváme ještě v důsledku dotoku mírné vzestupy hladin, a to zejména na Lužnici a dolním toku Labe," uvedli meteorologové.

"V profilech mezi Ústím nad Labem a Hřenskem předpokládáme kulminace pravděpodobně dnes v noci na úrovni druhý stupeň povodňové aktivity. Nelze ovšem vyloučit, že bude dosažena i úroveň blízká třetímu stupni," uvedl ČHMÚ.

V Děčíně byl v pátek odpoledne uzavřen podjezd pod Tyršovým mostem, silnice z Čertovy Vody do Dolního Žlebu a zatopena ulice Polabí. "Zvýšené opatrnosti je třeba dbát na Staroměstském nábřeží. Hladina Labe by neměla přesáhnout 600 cm," uvedla mluvčí děčínského primátora Markéta Lakomá.

Další srážky by se měly objevit v průběhu odpoledne a večera.  V noci se v polohách nad 600 metrů bude jednat o sněžení.

V Plzeňském a Jihočeském kraji platí i nadále povodňová pohotovost, v Praze, Středočeském,  Pardubickém, Královéhradeckém, Libereckém a Ústeckém kraji platí povodňová bdělost. Ta trvá i na Vysočině.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků