Hlavní obsah
Šéf KSČM Vojtěch Filip (vlevo) a premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Petr Hloušek, Právo

Komunisté bilancovali s Babišem. Spolupráce má smysl, shodli se

Zástupci KSČM v úterý večer bilancovali ve Strakově akademii s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem fungování vlády, která stojí na toleranci komunistů. Shodli se, že spolupráce má smysl.

Šéf KSČM Vojtěch Filip (vlevo) a premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Petr Hloušek, Právo
Komunisté bilancovali s Babišem. Spolupráce má smysl, shodli se

„Dohoda o toleranci má smysl, klub KSČM bude dále spolupracovat s hnutím ANO,“ řekl po hodinovém jednání šéf KSČM Vojtěch Filip. „Spolupráci můžu hodnotit pozitivně, nedošlo k zásadnímu rozporu,“ dodal Faltýnek.

Komunisté si dali do toleranční dohody sedm podmínek. Patří mezi ně například zvyšování mezd a důchodů či zdanění církevních restitucí. S kroky vlády jsou komunisté spokojeni.

„Velmi pozitivně jsme hodnotili zvyšování mezd a zvyšování důchodů. Shodli jsme se na tom, že je potřeba poděkovat za podporu zákona o zdanění církevních restitucí,“ zhodnotil po zhruba hodinovém jednání šéf KSČM Vojtěch Filip.

Schodek rozpočtu neřešili

Filipovi naopak vadilo, že se vláda postavila proti zákonu na ústavní ochranu vody. Na úterním jednání ale ANO slíbilo, že novelu ve Sněmovně v prvním čtení podpoří.

„To byl jediný sporný bod. Dohodli jsme se, že bychom měli tento zákon nechat projít prvním čtením do výborů a tam dále vést odbornou debatu,“ doplnil Faltýnek.

Návrh státního rozpočtu strany neřešily. Komunisté mají výtky k 40miliardovému schodku. Podle nich by deficit měl být 30 miliard.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků