Hlavní obsah
Radmila Kleslová (ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo

Kleslová v čele radnice Prahy 10 končí

Někdejší místopředsedkyně hnutí ANO Radmila Kleslová opustí post starostky v Praze 10. Spolu s ní opustí radu městské části tři její spolustraníci. Podle Kleslové je koalice, tvořená vedle ANO ještě ČSSD, Stranou zelených a uskupením Nezávislí pro Prahu 10 - Hnutí pro lepší desítku, nefunkční.

Radmila Kleslová (ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo
Kleslová v čele radnice Prahy 10 končí

„Zastupitelský klub hnutí ANO 2011 při zastupitelstvu Prahy 10 se jednohlasně usnesl odejít z vedení radnice. Důvodem je opakované porušování koaliční smlouvy zastupitelským klubem Strany zelených," uvedla starostka.

Spolu s ní končí v radě i místostarosta Petr David a radní Pavel Plesník a Jaroslav Štěpánek. Rezignace se budou řešit na čtvrtečním zasedání zastupitelstva.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Ve čtyřicetičlenném zastupitelstvu má koalice osmnáct hlasů, dalších pět s podporou ODS a KSČM.

Babiš se Kleslové nediví

Babiš řekl Právu, že se Kleslové nediví. „Šlo o její svobodné rozhodnutí. Kdybych měl takového koaličního partnera, jako měla ona... Už před časem říkala, že je z toho otrávená, má toho plné zuby a nevidí smysl své mise,” konstatoval šéf ANO.

„Tak teď uvidíme, jak se s tím poperou ti, co dělali na radnici problémy. Ona se v privátní sféře uživí mnohem lépe, na rozdíl od řady politiků,“ dodal.

Stropnický důvody nezná

Kleslová již loni na podzim opustila post místopředsedkyně hnutí a odešla rovněž z čela jeho pražské organizace, kde ji nahradil Martin Stropnický.

"Neznám detaily ani důvody. Ale něco v tom smyslu se už dříve proslýchalo," uvedl bez dalšího komentáře Stropnický. Podle informací ČTK ale situaci kolem Kleslové v úterý večer probíralo krajské předsednictvo ANO, kterého se Stropnický osobně účastnil.

Kleslová rezignovala na post místopředsedkyně ANO poté, co vyšlo najevo, že její advokátní kancelář měla smlouvu s polostátní energetickou firmou ČEZ, za což brala 100 tisíc měsíčně. Minulý týden také po kritice odešla z vedení dvou městských firem.

Politička, která před vstupem do ANO zasedala v minulém volebním období na radnici za ČSSD, byla považována za osobu s velkým vlivem i na dění na magistrátu. Dlouho měla také podporu šéfa hnutí Andreje Babiše.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků