Hlavní obsah
Prezident Václav Klaus Foto: Petr Hloušek, Právo

Klaus se chystá promluvit ve Sněmovně

Na mimořádnou schůzi Sněmovny, která se sejde v úterý 7. září k volbě ombudsmana, se ohlásil na návštěvu prezident Václav Klaus. Hodlá zde vystoupit s projevem. Novinkám to bez dalších podrobností potvrdil mluvčí Hradu Radim Ochvat.

Prezident Václav Klaus Foto: Petr Hloušek, Právo
Klaus se chystá promluvit ve Sněmovně

„Neznám žádné podrobnosti, ani s jakým tématem se chce pan prezident na poslance obrátit a ani bych se na to dopředu neptala. Jsem ráda, že pan prezident Sněmovnu navštíví, protože jsem v minulém volební období jeho návštěvu postrádala, nebyl u nás ani jednou. Myslím, že spolupráce s prezidentem je důležitá a proto si jeho rozhodnutí vážím,“ komentovala rozhodnutí Václava Klause promluvit k poslancům předsedkyně dolní komory Miroslava Němcová (ODS).

Na otázku, zda bude umožněna případná diskuse poslanců k jeho projevu, vzhledem k tomu, že promluví na mimořádné schůzi, kde není přípustné doplňování stanoveného programu, Němcová odpověděla: „Myslím, že to bude jen vystoupení bez diskuse.“

Prezident patří k lidem, kteří mohou přijít na jakoukoli schůzi Sněmovny a má právo promluvit kdykoli o to požádá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků