Hlavní obsah
Prezident Václav Klaus Foto: Petr Hloušek, Právo

Klaus poslancům amnestii vysvětlovat nehodlá. Je jasná a přesná, tvrdí

Prezident Václav Klaus ve středu uzavřel spekulace o důvodech, které jej vedly k rozhodnutí o vyhlášení amnestie. Amnestie je prý zcela jasná, a kdo jí nerozumí, měl by si ji znovu přečíst. Prezident tak reagoval na výzvu, aby amnestii obhájil před poslanci.

Prezident Václav Klaus Foto: Petr Hloušek, Právo
Klaus poslancům amnestii vysvětlovat nehodlá. Je jasná a přesná, tvrdí

"Ta amnestie je tak jasná, tak jednoduchá, tak přesná, tak každému, kdo chce jí rozumět, srozumitelná, že je naprosto bezcenné ji nějak znovu vysvětlovat," prohlásil ve středu v Berlíně prezident. Poslancům by musel pouze znovu amnestii přečíst "a dát jim to za domácí úkol, aby si ji oni také v klidu přečetli".

"O té amnestii diskutovat nemá smysl," domnívá se Klaus. "Jestli to někdo používá jako politickou hru proti mně a nejenom proti mně, ale i proti dnešní vládě a premiéru (Petru) Nečasovi, tak v tom já žádným spoluhráčem v této věci pro tyto lidi v žádném případě nebudu," zdůraznil prezident v prohlášení k výzvě na vystoupení před poslanci.

Premiér Nečas (ODS) po jednání vlády uvedl, že mu vláda doporučila, navrhnout prezidentovi účast na jednání Sněmovny, kde bude chtít opozice kvůli amnestii vyslovit vládě nedůvěru.

Schůze zatím nebyla vyhlášena, ČSSD by ji chtěla svolat na příští týden.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků