Hlavní obsah
Prezident Václav Klaus Foto: Petr Horník, Právo

Klaus nechce jásat předem, ale bude rád, když "to dopadne"

Prezident Václav Klaus k úterní noční dohodě koalice uvedl, že zatím neví, zda jde o definitivní rozhodnutí, byť by byl rád, kdyby tomu tak bylo.

Prezident Václav Klaus Foto: Petr Horník, Právo
Klaus nechce jásat předem, ale bude rád, když "to dopadne"

"Já bych si jenom přál, aby tato dohoda nebyla zbourána. Předpokládám, že tuto dohodu musí schvalovat poslanecké kluby všech tří zúčastněných stran, proto není důvod, abych jásal předem. Jsem rád, že to nějak dopadá a budu velmi rád, když to dopadne," reagoval na dohodu koalice o personálních změnách ve vládě Klaus. Ten je až do středy na návštěvě Libereckého kraje. Změny v kabinetu chce prezident podepsat ve čtvrtek.

Klaus dodal, že jména nových ministrů slyšel v souvislosti s vládními posty poprvé až po koaličním jednání. Tento fakt podle něj dobře dokresluje, jak jednání probíhala, když do poslední chvíle nebylo jasné, k jakým změnám v kabinetu dojde.

Klaus dostal od premiéra minulý týden demisi ministra dopravy Víta Bárty (VV) a návrh na odvolání ministra vnitra Radka Johna a školství Josefa Dobeše (oba VV). Zatímco Bárta by měl na základě koaličního jednání skončit, John se přesune na post vicepremiéra pro boj proti korupci a Dobeš na svém postu setrvá. [celá zpráva]

Klaus odvolání ministrů podmínil tím, že koalice musí nejdříve představit plán dalšího vývoje. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků